pondělí 18. března 2019

Pokojíček pro Madlenku po páté / osvětlení


Nedávno jsem si uvědomila, že už jsem vám dlouho neukázala, jak pokračujeme se zabydlováním pokojíčku pro Madlu. Pár věcí přibylo. Jednou z nich je osvětlení. Konečně jsme se zbavili papírových balónů z Ikea! Není to tedy úplná novinka, ze stropu už nám visí několik měsíců, ale až teď jsem je zvládla vyfotit...

Příběh to byl dlouhý. Jako se vším v našem bytě. Nemocná z povolání tak nějak tuším, co trh nabízí, nespokojím se s lecčím, ale zároveň na špičkový design je naše peněženka krátká. A tak nalezení rozumných kompromisů většinou trvá dlouho. Tak třeba v případě pokojíčku jsem si představovala něco jednoduchého, nechtěla jsem figurky ani obrázky, prostě neutrální. Původně jsem zvažovala bílou, pak se ale definitivně rozhodla pro kanárkově žlutou. No a pak to hledání. Když víte, co chcete, je to vlastně horší, než když nevíte vůbec. Kdyby to třeba bylo pro klienty (kteří nejsou matka na rodičáku!), jednoznačně bych v tomto případě volila moji stálici Unfold od Muuto. Jenže i ta byla bohužel nad mé poměry, obzvlášť vzhledem k faktu, že jsem do pokoje potřebovala světla DVĚ. No, zkrátím to. Když už jsem pomalu rezignovala, objevila jsem najednou skvělou možnost v podobě skládaných svítidel Creative cables. V podstatě jde o to, že si z jednotlivých a velmi různorodých komponentů můžete sami složit světlo podle vašich představ. V mém případě to bylo žluté silikonové stínidlo, což je podle mě do vysoce zátěžového provozu, kde každou chvíli něco létá vzduchem, ideálka. K tomu máme baldachýn ve stejném provedení a černobílý cik-cak vyplétaný kabel. Vše samozřejmě dvakrát. A celé dohromady to dopadlo takto.


Pokud zrovna řešíte svítidla a toužíte po industriálu v podobě edisonky, nebo si prostě chcete vytvořit kousek, který nikdo jiný nemá, mrkněte na jejich webovky. Kromě klasických závěsných světel si tam můžete jednoduše sestavit i světelné řetězy nebo celé sofistikované instalace. Každou chvilku přibude nějaká novinka. A to všechno za ceny, které mi připadají poměrně dostupné...

Tak co vy na to? Znáte Creative cables? Nebo o nich uvažujete? A které světýlko je váš favorit? :-)PS: jo... a toto není sponzorovaný článek. Jen vyjádření spokojeného zákazníka ;-)

5 komentářů:

 1. Svetlo jsou pekne osvezujici! Zrovna hledam nova, ale ja proutena spis:-). M.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to držím palce, ať se podaří a hlavně rychleji než u nás! :-D...

   Vymazat
 2. Osvětlení je doma hodně důležité, takže my jsme plánovali světlo do dětských pokojíčků snad čtrnáct dní. Četli jsme i různé studie, jestli je pro oči a spánek lepší LED osvětlení nebo jiné způsoby. :) Ono když se do toho člověk začte, tak zjistí, že fakt neexistují jen jedny LEDky, ale je toho o dost více. :-)

  OdpovědětVymazat